Della Faille Joseph

Joseph Sébastien Ghislain della Faille d’Assenede (20.01.1756-7-11-1830).

Joseph Della Faille was burgemeester van Gent tijdens de periode 17.03.1804 tot 11.09.1808. Hij was afstammeling van Pieter Della Faille de Oude (1516-1581) en oom van de latere burgemeester (1841-1852) Constant De Kerckhove de Denterghem.

Als vrijmetselaar was hij lid van de loge “La Bienfaisante”. Zijn veelzijdigheid, waaronder tekenen en bloementeelt, kenmerkte hem.

Joseph oefende verschillende openbare functies uit tijdens het Ancien Régime. Bij zijn toetreding tot het “Corps Législatif” (Kamer van Volksvertegenwoordiging) nam hij ontslag als burgemeester van Gent.

Met zijn vrouw Marie Colette d’Hane (1761-1823) kregen zij 10 kinderen waarvan verschillende door zwakte vroegtijdig stierven. Er waren ook geen nakomelingen waardoor de familietak in 1864 volledig uitstierf.

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit / Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit / Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit / Bijwerken )

Google+ photo

Je reageert onder je Google+ account. Log uit / Bijwerken )

Verbinden met %s